Како да слабеете Брз: 3 едноставни чекори, врз основа на науката

Постојат многу начини да се изгуби многу на телесната тежина брзо.

Сепак, повеќето од нив ќе ве натера да се гладни и незадоволни.

Ако немате железо волја, а потоа со глад ќе предизвика да се откажат од овие планови брзо.

Планот наведени тука ќе:

 • Направи да се губат телесната тежина брзо, без глад.
 • Го намали апетитот значително.
 • Подобрување на вашиот метаболизам здравје во исто време.

Еве еден едноставен план во 3 чекори да се губат телесната тежина брзо.

1. намали на шеќери и скроб

Најважниот дел е да се намали на шеќери и скроб (јаглехидрати).

Кога ќе го направите тоа, нивото на глад одат надолу и ќе се заокружи јадат многу помалку калории.

Сега, наместо на горење на јаглехидрати за енергија, вашето тело почнува јадење надвор на складирани маснотии.

Друга корист на сечење јаглехидрати е тоа што го намалува нивото на инсулин, предизвикувајќи вашиот бубрезите да фрли вишокот натриум и вода од вашето тело. Ова ја намалува нередот и непотребни тежина на вода (2, 3).

Тоа не е невообичаено да се изгуби и до 10 фунти (понекогаш и повеќе) во првата недела од јадење овој начин, и на телесните масти и вода тежина.

Ова е графикон од една студија споредување ниски хидрати и малку маснотии диети со прекумерна тежина или се дебели жени.

групата на ниско-carb се јаде до ситост, а група на ниски-масти е со ограничени калории и гладни.

Намалување на јаглехидрати и ќе почнат да јадат помалку калории автоматски и без глад.

Стави едноставно, сечење јаглехидрати става масти загуба на автоматски.

РЕЗИМЕ

Отстранување на шеќери и скроб (јаглехидрати) од вашата исхрана ќе се намали вашиот апетит, намалите нивото на инсулин и да направи да се губат телесната тежина без глад.

2. Јадете протеини, масти и зеленчук

Секој еден од вашите оброци треба да содржи извор на протеини, извор на масти и ниско-carb зеленчук.

Изградба на вашите оброци во овој начин автоматски ќе го донесе на вашиот внес на јаглени хидрати во препорачаниот распон од 20-50 грама на ден.

Извори на протеини

 • Риба и морски плодови: лосос, пастрмка, ракчиња, итн
 • Месо: говедско, пилешко, свинско, јагнешко месо, итн
 • Јајца: Целата јајца со жолчка се најдобро.

Важноста на јадење многу протеини не може да се преценети.

Ова се покажа за да се зголеми метаболизмот за 80 до 100 калории на ден.

Високо-протеинска исхрана може да го намали желби и опсесивни мисли за храна за 60%, намалување на желбата за ноќни snacking на половина, и да бидете толку полн што автоматски се јадат 441 калории помалку дневно – само со додавање на протеини во вашата исхрана .

Кога станува збор за губење на тежината, протеини е крал на хранливи материи. Период.

Ниско-carb зеленчук

 • краставица
 • блитва
 • бриселско зелје
 • домати
 • карфиол
 • брокулата
 • спанаќ
 • Кале
 • зелка
 • марула

Не плашете се да се вчита вашата чинија со овие ниски хидрати зеленчук. Може да се јаде големи количества од нив без да оди над 20-50 нето јаглехидрати дневно. Исхраната главно врз основа на месо и зеленчук содржи сите растителни влакна, витамини и минерали што треба да бидат здрави.

масти извори

 • масло од авокадо
 • Маслиново масло
 • Кокосово масло
 • путер

Јадат 2-3 оброци на ден. Ако се наоѓате себеси гладни во попладневните часови, додадете 4 оброк.

Не плашете се од јадење масти, како што се обидува да се направи и ниски хидрати и малку маснотии во исто време е рецепт за неуспех. Тоа ќе направи да се чувствувате мизерно и се откаже од планот.

За да видиме како може да се соберат вашите оброци, проверете го овој ниско-carb оброк план и оваа листа од 101 здрави ниско-carb рецепти.

РЕЗИМЕ

Соберете секој оброк од извор на протеини, извор на масти и ниско-carb зеленчук. Ова ќе се стави во опсег од 20-50 грам јаглени хидрати и значително да ги намали вашето ниво на глад.

3. укине тежини, 3 пати неделно

Вие не треба да се вежба на телесната тежина на овој план, но тоа е препорачливо.

Најдобра опција е да се оди во теретана 3-4 пати неделно. Дали за загревање и укине некои тегови.

Ако сте нови на фитнес, побара тренер за некои совети.

Со кревање тегови, ќе изгори многу калории и да се спречи вашиот метаболизам од забавување, која е честа пропратен ефект на губење на тежината.

Студии на ниско-carb диети покажуваат дека дури и може да се добие малку на мускулите, додека губење на значителни количини на масти во телото.

Ако кревање тегови не е опција за вас, тогаш ќе го направите некои кардио вежби како одење, џогирање, трчање, возење велосипед или пливање ќе бидат доволни.

РЕЗИМЕ

Тоа е најдобро да се направи некој вид на отпор обука како кревање тежина. Ако тоа не е опција, кардио вежби се исто така корисни.

Изборно – Дали “хидрати Refeed” Еднаш неделно

Може да се земе еден ден неделно, каде што се јаде повеќе јаглехидрати. Многу луѓе сакаат саботата.

Важно е да се држиме до здрава извори хидрати како овес, ориз, quinoa, компири, слатки компири, овошје, итн

Но, само овој еден повисок carb ден – ако почнете да го правите почесто од еднаш неделно не се случува да се види многу успех на овој план.

Ако мора да имаат измамник оброк и да јадат нешто нездраво, тогаш направете го тоа на овој ден.

Бидете свесни дека измамник оброци или хидрати refeeds не се потребни, но тие може да се зголеми некои масти горење хормони како лептин и тироидните хормони.

Ќе се здобијат со некои тежина за време на вашиот refeed ден, но поголемиот дел од него ќе биде вода тежина и ќе ја изгуби повторно во следните 1-2 дена.

РЕЗИМЕ

Има еден ден секоја недела каде што се јаде повеќе јаглехидрати е совршено прифатлив, иако не е потребно.

Што е со калории и Порција контрола?

Тоа не е неопходно да се брои калории додека да се задржи на јаглехидрати многу ниска и се држи до протеини, масти и ниско-carb зеленчук.

Сепак, ако навистина сакате да ги брои, користете го овој калкулатор.

Внесете ги Вашите податоци, а потоа изберете го бројот или од “телесната тежина” или делот “телесната тежина Брз” – во зависност од тоа колку брзо сакате да изгубите тежина.

Постојат многу големи алатки може да се користат за следење на бројот на калории што се јаде. Еве листа од 5 калории шалтери кои се слободни и лесен за употреба.

Главната цел на овој план е да се задржи јаглехидрати под 20-50 грама на ден и да се добие остатокот од калориите од протеини и масти.

РЕЗИМЕ

Тоа не е неопходно да се брои калории на телесната тежина на овој план. Тоа е многу важно да се строго ги задржи вашите јагленохидратите во опсег од 20-50 грам.

10 Ослабување Совети за да се направат работите полесно (и побрзо)

Еве 10 повеќе совети како да се губат телесната тежина, дури и побрзо:

 1. Добие добар ноќен сон, секоја вечер. Недоволно спиење е една од најсилните фактори на ризик за зголемување на телесната тежина, па се грижи за вашиот сон е важно.
 2. Јадете храна полека. Брз јадат добијат поголема тежина со текот на времето. Јадењето бавно го прави да се чувствувате повеќе целосна и ја зголемува хормони тежина намалување.
 3. Пијат кафе или чај. Ако сте љубител на кафе или чај, а потоа пиете колку што сакате, како на кофеин може во нив се зголеми вашиот метаболизам од 3-11%.
 4. Одбери губење на тежината-пријателски храна (видете ја листата). Одредени видови на храна се многу корисни за губење на масти. Еве листа од 20 повеќето губење на тежината-пријателски храна на земјата.
 5. Избегнувајте засладени пијалоци и овошни сокови. Тоа се работи најмногу гоење може да се стави во вашето тело, и избегнување на нив може да ви помогне да изгубат тежина.
 6. Јадете високо-протеински појадок. Јадењето на високо протеински појадок се покажа за да се намали желби и внес на калории во текот на денот.
 7. Пијте вода половина час пред јадење. Една студија покажа дека водата за пиење половина час пред јадење зголемување на губење на тежината за 44% повеќе од 3 месеци.
 8. Јадете растворливи растителни влакна. Истражувањата покажуваат дека растворливи влакна може да го намали масти, особено во областа на стомакот. Влакна додатоци како Glucomannan, исто така, може да помогне.
 9. Јадете најмногу целина, непреработена храна. База поголемиот дел од вашата исхрана за природна храна. Тие се поздрави, повеќе пополнување и многу помалку веројатно да предизвика прејадување.
 10. Тежат себе секој ден. Истражувањата покажуваат дека луѓето кои себеси се мери секој ден се многу поверојатно да се губат телесната тежина и да го исклучувам за долго време .

Дури и повеќе совети тука: 30 лесни начини да се губат телесната тежина природно (Поддржан од страна на науки).

РЕЗИМЕ

Тоа е многу важно да се држиме до три правила, но постојат неколку други работи што можете да направите за да ги забрзаат работите.

Колку брзо ќе ја изгуби (и други бенефиции)

Можете да очекувате да се изгуби 5-10 фунти на тежина (понекогаш и повеќе) во првата недела, а потоа во согласност губење на тежината после тоа.

Јас лично да изгубите 3-4 фунти неделно за неколку недели, кога јас го направите ова строго.

Ако сте нови на диета, тогаш работите најверојатно ќе се случи брзо. Повеќе тежина треба да се изгуби, толку побрзо ќе го загуби.

За првите неколку дена, може да се чувствуваат малку чудно. Вашето тело е гори јаглехидрати за сите овие години, па тоа може да потрае време за тоа да се користи за согорување на масти, наместо.

Ова се нарекува “ниско-carb грип” или “кето грип” и е обично во текот на неколку дена. За мене тоа се три. Додавање на некои дополнителни сол во вашата исхрана може да помогне со тоа.

По првите неколку дена, повеќето луѓе известуваат дека се чувствуваат многу добро, и со уште повеќе енергија отколку порано.

И покрај многуте децении на анти-масти хистерија, исхраната на ниско-carb, исто така, го подобрува вашето здравје во многу други начини:

 • Крвниот притисок значително се подобрува.
 • Мали, густи ЛДЛ (лошиот) холестерол оди надолу.
 • Шеќерот во крвта има тенденција да одат надолу на ниско-carb диети.
 • Триглицериди имаат тенденција да одат надолу.
 • HDL (добриот) холестерол се зголемува.
 • Кон врвот се сите надвор, ниско-carb диети се појави да биде исто така лесно да се следи како малку маснотии диети.

РЕЗИМЕ

Можете да очекувате да се изгуби многу на телесната тежина, но тоа dependson лицето колку брзо тоа ќе се случи. Ниско-carb диети, исто така го подобри вашето здравје и во многу други начини.

Вие не треба да гладуваат себе да слабеете

Ако имате медицинска состојба, разговарајте со вашиот лекар пред да се промени, бидејќи овој план може да ја намали вашата потреба за лекови.

Со намалување на јагленохидратите и намалување на нивото на инсулин, да го промените хормонална средина и да се направи вашето тело и мозок “сакаат” да изгубат тежина.

Ова доведува до драстично намалување на апетитот и глад, елиминирање главната причина што повеќето луѓе не успеваат со конвенционалните методи на губење на тежината.

Ова е докажано да направи да се изгуби и до 2-3 пати колку тежина како типичен ниски-масти, калории ограничена диета.

Уште една голема корист за нетрпеливи луѓе е дека првичниот пад во вода тежина може да доведе до голема разлика на скалата како почетокот на следното утро.

Еве неколку примери на ниски хидрати оброци, кои се едноставни, вкусни и може да бидат подготвени во под 10 минути: 7 Здрава ниско-carb Прехрана во 10 минути или помалку.

На овој план, може да се јаде добра храна додека не се целосно и уште изгуби еден тон на масти. Добредојде во рајот.